Voorspellingen

Thun - Young Boys 01.08.2026 0:6: score, uitslag en statistieken

⚽ Zwitserland Super League · Zwitserland · 1 augustus 2026
Thun logoThun
0:6
1e helft: 0:3
01.08.2026 20:30
Young Boys logoYoung Boys

Wedstrijdgebeurtenissen

10′
⚽0:1Joel Monteiro
24′
⚽0:2Levin Bloom
33′
⚽0:3Edimilson Fernandes
Nicolas Bürgy🟨
53′
55′
⚽0:4Samuel Essende
60′
🟨Samuel Essende
68′
⚽0:5Kastriot Imeri
90′
⚽0:6Samuel Essende

Wedstrijdstatistieken: Thun - Young Boys

ThunYoung Boys
0.58xG (verwachte goals)3.61
40Balbezit, %60
10Schoten21
3Schoten op doel14
4Corners5
15Overtredingen15
0Buitenspel2
1Gele kaarten1
0Rode kaarten0
76Aanvallen91
43Gevaarlijke aanvallen55

💡 Wedstrijdanalyse Thun - Young Boys

Auteur: Jelle van Dijk — Voetbalexpert – MLS, Premiership, Primeira Liga, Super League

Centraal duel in de tweede speelronde van de Zwitserse Super League brengt ons naar de Stockhorn Arena, waar regerend landskampioen Thun het opneemt tegen grootmacht Young Boys. De onderlinge ontmoeting van vorig jaar eindigde in een waanzinnige 8-3 uitslag, en ook nu staan we weer op het punt van een clash tussen twee aanvallende grootmachten.

Tactische analyse: Thun

Thun begon het nationale kampioenschap met een uitzege op Luzern (3-1), maar werd uitgeschakeld in de kwalificatie voor de Champions League tegen Dinamo Zagreb (1-1 in de eerste wedstrijd en 2-3 in de return). Het strakke schema aan het begin van het seizoen begint zijn tol te eisen van de fysieke gesteldheid van de spelers.

Thun scoorde in de eerste wedstrijd van de binnenlandse competitie drie doelpunten bij een xG (Expected Goals) van 1.93. Tegelijkertijd incasseerde de ploeg één doelpunt bij een catastrofaal hoge xGA (Expected Goals Against) van 2.90. De geavanceerde statistieken belichten een aanzienlijke overperformance in de aanval (ze scoren meer dan ze creëren), maar in de verdediging schreeuwen de cijfers om systematische tekortkomingen: tegenstanders creëren bijna drie Expected Goals per wedstrijd tegen het doel van Thun, wat de defensie van de thuisploeg uiterst kwetsbaar maakt.

Tactische analyse: Young Boys

Young Boys startte de nieuwe Super League-editie met een thuisdoelpuntenfestijn tegen Sion (4-2), waarmee het zijn status van meest spectaculaire team van het toernooi bevestigde. De "Geel-Zwarten" nemen vanaf de eerste minuut het initiatief en drijven het tempo op tot het uiterste.

De bezoekers scoorden in de eerste wedstrijd vier doelpunten bij een xG van 2.56. Tegelijkertijd incasseerde de ploeg twee doelpunten bij een xGA van 1.67. Het team toont een krachtig en systematisch spel voorin, waarbij het consequent een enorme hoeveelheid gevaar genereert voor het doel van de tegenstander, maar aan het begin van het seizoen opereert de defensie van de grootmacht te nonchalant, waardoor tegenstanders regelmatig gaten kunnen vinden.

Verwachte opstellingen

Thun (verwachte opstelling):

  • Doelman: Zivkovic
  • Verdediging: Bamert, Sutter, Roth, Bürki
  • Middenveld: Fatkic, Dorn, Bertone
  • Aanval: Oberlin, Bürgi, Schwizer

Young Boys (verwachte opstelling):

  • Doelman: von Ballmoos
  • Verdediging: Lustenberger, Camara, Zesiger, Garcia
  • Middenveld: Lauper, Aebischer, Sierro
  • Aanval: Mambimbi, Elia, Nsame

Scheidsrechter

De leiding over de wedstrijd is in handen van Lukas Fähndrich. De Zwitserse scheidsrechter staat bekend om zijn strakke leiding en het niet schuwen van het trekken van kaarten, wat in een fysiek duel als deze van invloed kan zijn op het spelverloop.

Voorspelling en inzet

Hoofdvoorspelling: Overwinning Young Boys tegen een quotering van 2.41. Er is geen duidelijke favoriet in deze wedstrijd, maar de bezoekers hebben duidelijk meer kans op succes. Thun heeft veel energie gestoken in de Europese kwalificatie en speelde vier dagen geleden 120 minuten tegen Dinamo Zagreb, wat onvermijdelijk zijn tol zal eisen van de frisheid van de spelers. Bovendien zijn de schrikbarende xGA-cijfers van Thun (2.90) een hapklare brok voor de krachtige aanval van Young Boys, die gemiddeld 2.56 xG genereert. In de vorige onderlinge ontmoeting boekte de bezoekende ploeg een verpletterende uitzege van 8-3. Wij schatten de kans op deze uitkomst in op 43% (alles boven de 2.32 is speelbaar).

Voorspelling op totaal: Totaal aantal doelpunten in de wedstrijd meer dan 3.5 tegen een quotering van 2.01. Het gecombineerde aanvallende potentieel van beide teams is enorm (1.93 xG voor de thuisploeg en 2.56 xG voor de bezoekers), terwijl beide verdedigingen gaten vertonen (2.90 xGA voor Thun en 1.67 xGA voor Young Boys). De onderlinge ontmoetingen tussen deze tegenstanders veranderen traditioneel in doelpuntenfestijnen (denk aan de recente 8-3, 4-2, 4-1). Verwachten dat er gesloten voetbal wordt gespeeld, is simpelweg onmogelijk – de teams gaan vanaf de eerste minuut op jacht naar doelpunten. Wij schatten de kans op deze uitkomst in op 51% (alles boven de 1.96 is speelbaar).

JV
Jelle van Dijk
Voetbalexpert – MLS, Premiership, Primeira Liga, Super League

Jelle van Dijk is een voetbalexpert die zich specialiseert in de MLS, de Premiership, de Primeira Liga, de Super League en de Supertaça Cândido de Oliveira. Hij volgt deze competities al jaren en let daarbij op vorm, opstellingen, schotstatistieken en tactische keuzes van coaches. Zijn analyses zijn rustig en feitelijk, gericht op het begrijpen van de dynamiek van elke competitie.

Alle artikelen van de auteur →

De voorspelling van de redactie is uitsluitend informatief en mag niet worden gezien als een concreet advies. Iedere gebruiker moet zelf analyseren voordat hij een weddenschap plaatst.

Quoteringen voor de wedstrijd Thun - Young Boys

Uitslag (1X2)

X3,9812,7622,26

Dubbele kans

1X1,64X21,45121,25

Beide teams scoren

Nee3,08Ja1,31

Boven

21,0931,4942,3854,468,61.51,062.51,323.51,94.52,95.55,05

Onder

25,632,4341,5151,1561,021.56,62.52,963.51,894.51,335.51,11

Handicap 1

02,0711,2921,05-14,1-28,81.51,192.51,04-1.54,8

Handicap 2

01,7111,1621,01-13,06-26,451.51,11-1.53,75-2.57,2

Juiste uitslag

0:0270:115,50:2170:3261:017,51:18,41:29,41:315,251:4302:0212:110,52:2102:316,52:4343:0353:118,753:218,253:3264:1414:243

Voorspellingen voor Thun - Young Boys

KV Kees van der Veen Corners: Boven 9.5quote 1,59 Verloren

Ik voorspel vol vertrouwen dat de teams in deze wedstrijd niet inzakken in verdediging, maar juist veel hoekschoppen gaan veroorzaken. Beide ploegen zullen aanvallend spelen, wat leidt tot talloze corners.

JV Joost van der Veen Team 1 boven 1.5quote 1,87 Verloren

Na het uitschakelen in de Champions League-kwalificatie zal het team zich willen revancheren en de fans willen plezieren. Ik reken op minimaal twee doelpunten van de thuisploeg.

SB Stijn Blom Uitslag: 2quote 2,25 Gewonnen

Ik voorspel dat Young Boys de overwinning pakken. Thun is na hun sensationele kampioenschap flink verzwakt en heeft terrein moeten prijsgeven. Die lijn zet zich door, dus Young Boys profiteren optimaal.

BD Bram de Graaf Uitslag: 2quote 2,25 Gewonnen

Ik voorspel dat Yang overduidelijk zal winnen. Zijn recente prestaties en dominantie in de ring laten geen twijfel bestaan over de uitkomst van deze wedstrijd.

MV Maarten van Dam Boven 1.5 (2e helft)quote 1,58 Gewonnen

Ik verwacht doelpunten in de tweede helft. De teams zullen aanvallender spelen en kansen creëren.

TS Thijs Sanders Uitslag: 2quote 2,33 Gewonnen

Ik ben ervan overtuigd dat Young Boys de duidelijk sterkere ploeg is. Hun kwaliteit en vorm zijn simpelweg beter dan die van de tegenstander, en ik verwacht dat ze dit zullen bewijzen op het veld. Daarom zet ik vol vertrouwen in op hun overwinning.

TD Thijs de Vries Uitslag: 2quote 2,33 Gewonnen

Ik voorspel dat ze kunnen winnen. De ploeg heeft de laatste wedstrijden sterke prestaties laten zien en de tegenstander is niet in topvorm. Daarom zet ik vol vertrouwen in op hun overwinning.

CV Cas Vermeulen Team 1 boven 2quote 2,67 Verloren

Ik heb mijn voorspelling voor deze wedstrijd gebaseerd op een diepgaande odds-analyse. Deze methode geeft mij het volste vertrouwen in de uitkomst die ik voorzie.

NP Niels Post Uitslag: Xquote 3,94 Verloren

Ik voorspel dat deze wedstrijd in een gelijkspel eindigt. Beide teams tonen een sterke verdediging en weinig aanvallende creativiteit, waardoor een scoreloos of laagscorend gelijkspel de meest waarschijnlijke uitkomst is.

LD Lucas Dijkstra Boven 1.5 (2e helft)quote 1,54 Gewonnen

Ik ben ervan overtuigd dat er in de tweede helft van de wedstrijd tussen de twee Zwitserse teams minimaal twee doelpunten vallen. Dit is een realistische verwachting op basis van hun aanvallende speelstijl en eerdere onderlinge duels.

HV Hendrik van der Veen Uitslag: 2quote 2,26 Gewonnen

Ik ben ervan overtuigd dat Young Boys deze wedstrijd wint. Ze hebben de kwaliteit en de vorm om de overwinning veilig te stellen.

WP Wouter Peters Dubbele kans: X2quote 1,50 Gewonnen

Ik ben ervan overtuigd dat Young Boys niet zal verliezen. Hun thuisvoordeel en sterke recente vorm geven mij alle vertrouwen in deze uitkomst.

NB Niels Bakker Dubbele kans: 1Xquote 1,61 Verloren

Ik ben ervan overtuigd dat Thun thuis de overwinning pakt. De ploeg speelt sterk in eigen stadion en heeft de afgelopen wedstrijden consistent gepresteerd, met een solide verdediging en scherpe aanvallen. De thuisvoordeel is hier cruciaal, en ik zie geen reden waarom ze dit niet zouden verzilveren tegen deze tegenstander.

De statistieken ondersteunen mijn vertrouwen: Thun heeft thuis een hoog winstpercentage en de tegenstander heeft moeite met uitwedstrijden. Ik zet vol in op deze weddenschap, want de vorm en de omstandigheden wijzen duidelijk in hun voordeel. Een thuiszege is de meest logische uitkomst.

Wedstrijdposter

Thun - Young Boys — quoteringen

❓ Veelgestelde vragen

Wanneer en waar wordt de wedstrijd Thun – Young Boys gespeeld?

De wedstrijd vindt plaats op 1 augustus 2026 om 20:30 uur in de Stockhorn Arena.

Wat is de hoofdvoorspelling voor de wedstrijd Thun – Young Boys?

De hoofdvoorspelling is een overwinning voor Young Boys, met een quotering van 2.41.

Wie is de favoriet in deze wedstrijd?

Er is geen duidelijke favoriet, maar Young Boys heeft meer kans op succes vanwege de vermoeidheid bij Thun na de Champions League-kwalificatie.

In welke vorm verkeren Thun en Young Boys?

Thun begon met een 3-1 overwinning op Luzern, maar verloor in de Champions League-kwalificatie. Young Boys won met 4-2 van Sion en toont een sterk aanvallend spel.

Zijn er belangrijke blessures of schorsingen bij Thun of Young Boys?

Het overzicht vermeldt geen blessures of schorsingen; de verwachte opstellingen zijn volledig.

Wat is de voorspelling voor het totale aantal doelpunten?

De voorspelling is meer dan 3,5 doelpunten in de wedstrijd, met een quotering van 2.01, vanwege het hoge aanvallende potentieel en de zwakke verdedigingen.